Zaproszenie 30 sierpnia 2019

Zbigniew BartuziSzanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do udziału w Międzynarodowym Sympozjum Alergii na Pokarmy, które odbędzie się w ramach IX Bydgoskich Spotkaniach Alergologicznych, w dniach 28-29 sierpnia 2020 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

W ciągu ośmiu poprzednich edycji naszego Sympozjum zebraliśmy wiele interesujących opinii i ocen tej inicjatywy. Co roku staramy się iść za Państwa sugestiami tworząc program naukowy dopasowany do oczekiwań lekarzy-praktyków, borykających się z problemami jakie stawia alergia i nadwrażliwość na pokarmy. Dopasowujemy także tematykę każdego Sympozjum do bieżących doniesień i odkryć w zakresie prawidłowej terapii i diagnostyki. Jest to duże wyzwanie, gdyż tematyka alergii i nadwrażliwości na pokarmy stała się stosunkowo atrakcyjnym i medialnym tematem, dotykającym milionów małych i dużych pacjentów w Polsce, będąc tematem rodzinnych dyskusji czy nawet praktyk znachorskich. Wokół alergii i nadwrażliwości na pokarmy narosło wiele mitów i półprawd, które choć z pozoru wydają się niewinne mogą przynieść wiele szkody życiu czy zdrowiu chorego.

Dlatego szczególnie cieszy fakt, że nasze spotkania w ramach Sympozjum cieszą się nieustającą popularnością, dającą dowód na to, że głód wiedzy w zakresie alergii i nadwrażliwości na pokarmy jest ciągle niezaspokojony. To właśnie w Bydgoszczy, w jednym miejscu i czasie, mogą Państwo poznać opinie i stanowiska polskich oraz międzynarodowych ekspertów w zakresie prawidłowej diagnozy i terapii, można skonfrontować swoje umiejętności z praktyką lekarzy z całej Polski, można także i przede wszystkim porozmawiać z bliskimi sobie osobami o tym jak rozpoznać i leczyć alergie.

Już teraz pracujemy nad programem naukowym Sympozjum, który będzie odzwierciedlał najlepsze tradycje naszych corocznych spotkań. Jak zwykle przygotujemy również kilka niespodzianek – personalnych i merytorycznych – które, mamy nadzieję, spotkają się z Państwa zainteresowaniem i zachęcą do udziału w Sympozjum.

Zapraszam serdecznie tych, którzy już znają nasze Sympozjum i gorąco zachęcam tych, którzy myślą o udziale w tym wydarzeniu po raz pierwszy. Mam nadzieję, że w marcu będzie dane nam wszystkim spotkać się w Bydgoszczy by porozmawiać w przyjemnej atmosferze o alergiach i nadwrażliwościach pokarmowych.

Do zobaczenia w Bydgoszczy,

Prof. dr hab. med. Zbigniew Bartuzi
Przewodniczący Sekcji Alergii na Pokarmy
Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

Bydgoszcz 30 sierpnia 2019