Zaproszenie

Zbigniew BartuziSzanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością zapraszam do udziału w XI Międzynarodowym Sympozjum Alergii na Pokarmy, które odbędzie się w dniach 25-26 marca 2022 roku. Niestety mimo naszych najszczerszych chęci i wielu starań nie będziemy mogli spotkać się na żywo w Bydgoszczy – sytuacja pandemiczna, a przede wszystkim troska o zdrowie i życie uczestników, zmusiły nas do organizacji Sympozjum w trybie tylko i wyłącznie on-line.

Reżim sanitarny i troska organizatorów o bezpieczeństwo uniemożliwiają przeprowadzenie spotkania z ofertą cateringową, a ponadto wykrycie osoby lub osób zakażonych w trakcie naszych obrad, spowodowałoby natychmiastowe zakończenie wydarzenia i liczne komplikacje dla jego uczestników. Nie bez wpływu na decyzję o formule on-line pozostawały także liczne głosy osób zainteresowanych udziałem w Sympozjum oraz naszych partnerów, którzy z niepokojem obserwowali statystyki zakażeń – nie chcemy by nasze Sympozjum, gromadzące niemal tysiąc uczestników, wykładowców, wystawców i organizatorów, było jednym z ognisk wirusa SARS-CoV-2, który z Bydgoszczy trafi w różne miejsca naszego kraju. Poczucie odpowiedzialności nie pozwala nam na podjęcie tego ryzyka.

Mimo wszystko ufam, że wieloletnich uczestników nie muszę zachęcać do udziału w tegorocznym Sympozjum Alergii na Pokarmy, zaś wszystkich, którzy jeszcze nigdy na nim nie gościli mogę zapewnić, że znajdą tu doskonały program naukowy oraz wielkie nazwiska polskiej i międzynarodowej alergologii gotowe dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dołożymy wszelkich starań by spotkanie w trybie on-line upłynęło Państwu w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do tej, z której słyną nasze bydgoskie Sympozja

Do zobaczenia na Sympozjum,
Prof. Zbigniew Bartuzi
Przewodniczący Sekcji Alergii na Pokarmy
Polskiego Towarzystwa Alergologicznego